Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού COVID-19 στο σύνολο της Επικράτειας.

Οδηγίες Υ.ΠΑΙ.Θ.

Απόφαση Λειτουργίας Τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης Αποφοίτων των Φάσεων A΄, Β΄, Γ΄ και Δ΄ του "Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας" των ΕΠΑ.Λ.,  στην Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας.

Ο Περιφερειακός Διευθυντής

Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας

Αποφασίζει

τη λειτουργία των τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης στα ΕΠΑ.Λ. / Ε.Κ. του Πίνακα 1 (της Απόφασης) της περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, όπου για κάθε τμήμα έχει συμπεριληφθεί ο χώρος διεξαγωγής, η ειδικότητα του Π.Π.Π., το ονοματεπώνυμο και η ιδιότητα του επόπτη, η κατανομή των ωρών στους επιμορφωτές, καθώς και τα ονοματεπώνυμα των συμμετεχόντων αποφοίτων των τμημάτων του «Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας».

Η έναρξη λειτουργίας των τμημάτων του Προπαρασκευαστικού Προγράμματος Πιστοποίησης θα γίνει τη 24/5/2021 και θα ολοκληρωθεί την 01/06/2021.

Το Προπαρασκευαστικό Πρόγραμμα Πιστοποίησης έχει διάρκεια 35 ωρών και διδάσκεται 5 διδακτικές ώρες για 7 ημέρες.

Στο Ε.Κ. Νεάπολης θα λειτουργήσουν τα παρακάτω τμήματα:

•  ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
  • ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
  • ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η/Υ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ Η/Υ
  • ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΤΥΩΝ

Η ώρα έναρξης των μαθημάτων είναι 14:30 μ.μ.

Υπενθυμίζουμε ότι, όλοι οι εμπλεκόμενοι (εκπαιδευτές και μαθητευόμενοι) την πρώτη ημέρα των μαθημάτων πρέπει να φέρουν μαζί τους πρόσφατη (τουλάχιστον προηγούμενης ημέρας) βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος self-test για covid-19.

Χωρίς την εν λόγω βεβαίωση, κανείς δεν θα γίνεται δεκτός στο μάθημα.

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 2310 655 099.

Συνημμένα

Κατάλογος Θεμάτων ανά ειδικότητα (ΕΟΠΠΕΠ)